Hak Dostum Hak


Tiyatro oyunu "Hak Dostum Hak", 27 Ekim'de Sabancı Kültür Merkezi'nde sahneleniyor.

İstanbul Meydan Sahnesi bu sezonu, Eray Yasin Işık'ın yazıp, Burak Altay'ın yönettiği "Hak Dostum Hak" isimli müzikli güldürü ile açıyor. "Hak Dostum Hak", Türk tiyatrosunun yaşadığı üç darbe ile oluşan değişim ve izleyicinin farklılaşan eğlence anlayışını, geleneksel bir üslupla anlatıyor.

Bin sekizyüzlü yılların İstanbul'unda, Gedikli Paşa'da bir tiyatroda perde açıp, günümüze kadar değişen eğlence ve tiyatro tarihi anlatılan bu oyunda; Hacı Ali Konuk, Hakan Bulut, Yasemin Biber, Eray Yasin Işık ve Faruk Sofuoğlu görev alıyor.

Bir tiyatro binasının gördüğü  darbeler, yangınlar, çeşitli saldırılar sonucu, bazen ismini değiştirerek, bazen içeriğini değiştirerek ama bir şekilde ayakta kalabilme hikayesidir özünde bu oyun...                       

Satır aralarında; Türk tiyatrosuna emek vermiş ustaları sahnede çırakları olarak anarken, onlardan öğrenilen üslubu sahneye yansıtmak için ter dökülmektedir.

Seyircisinin dizilerden tanıyıp sevdiği oyuncular; seyirciyi, Türk Tiyatrosu ile tanıştırıp sevdirirmeye çalışırken; bunu şarkılı türkülü ama bol bol mizahlı bir oyunla onlara sunuyor… Artık, her ne kadar sürç-i lisan ettilerse, bu oyunla birlikte af olmayı umuyorlar.

Sayfamız 314849 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.